Yetkilendirilmis OSGB

Efor OSGB; Türkiye’de 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun yürürlüğe girdiği  2013 yılında kurulmuştur.

T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) , İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü (İSGGM) Tarafından 927 Belge Numarası ile  yetkilendirilmiş OSGB‘dir.  İstanbul ili için yetkilendirilmiş OSGB olarak kara komşusu iller olan; Kocaeli ve Tekirdağ’a da OSGB hizmeti verebilmektedir. 

Aşağıda Efor OSGB yetki belgesi bilgilerinize sunulmuştur:

ÇSGB tarafından yetkilendirilmiş OSGB listesine İSG KATİP sistemi üzerinden ulaşabilirsiniz. İSGGM tarafından gerekli standartları taşıyan OSGB’ler yetkilendirilerek hizmet vermeye başlarlar ve Bakanlık müfettişleri tarafından 6 ayda bir denetlenirler. CEZA puanı uygulaması ile yetkilendirilmiş OSGB’nin yetkisi askıya alınabileceği gibi süresiz olarak kapatma kararı da verilebilir. Yetkilendirilmiş OSGB’ler 5 yılda bir sıfırdan tekrar tüm yetkilendirme başvuru evrakları ile tekrar ÇSGB’ye başvuru yapar ve belge harcı ödemesi ile yetki süresini uzatabilir.

İş sağlığı ve güvenliği hizmeti almak isteyen firmalar, yetkilendirilmiş OSGB listesinden, OSGB yetki belgesini kontrol etmelidirler. Yetkisi askıya alınan veye listede olmayan firmalar ile İSG sözleşmesi yapmamalıdırlar.

Yetkilendirilmiş OSGB olarak; HEDEFİMİZ SIFIR İŞ KAZASI VE MESLEK HASTALIĞIDIR.