istanbul-dis-hekimleri-odasi-logoİstanbul Diş Hekimleri Odası’nın İSG Hizmetlerinde Çözüm Ortağı Efor OSGB

İstanbul Diş Hekimleri Odası, 1985 Aralık ayında, 3324 sayılı Türk Diş hekimleri Birliği yasasının yürürlüğe girmesinden sonra kurulmuştur.

Türk Diş Hekimleri Birliği’ne bağlı 33 Odanın en büyüğü olan İstanbul Diş Hekimleri odası 6564 üye sayısı ile Türkiye’deki Diş Hekimlerinin 1/3’nü bünyesinde barındırmaktadır. Çalışmalarını Harbiye’de kendine ait binasında sürdürmektedir. İstanbul Diş Hekimleri Odası 9 kişilik Yönetim Kurulu tarafından yönetilir. Yönetim Kurulu 2 yılda bir Nisan ayında yapılan seçimle iş başına gelir.

İstanbul Diş Hekimleri Odası; 9 sürekli, 3 geçici komisyonu ve 130 ilçe temsilcisi aracılığıyla çalışmalarını tüm İstanbul çapında yürütmektedir. Ayrıca Odaya bağlı Yalova ilinde de 3 il temsilcisi bulunmaktadır. Oda bünyesinde kurulu olan Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerinin üye oldukları “İstanbul Yerel Öğrenci Kurulu” çalışmalarına destek sağlanmaktadır.

İstanbul Diş Hekimleri Odası, şimdiye kadar 9 kere Uluslararası Diş Hekimliği Kongresi düzenleyerek, ülkemizde ve dünyada kendi alanlarında konularının uzmanı bilim insanlarının diş hekimleri ile buluşmasını sağlamıştır. Hem bilimsel, hem de sosyal açıdan çok başarılı olan bu kongreler katılımcıların daima büyük beğenisini kazanmıştır. 2011 yılında da yine İstanbul’da Uluslararası Diş Hekimliği Kongresi’ne ev sahipliği yapmıştır.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Efor OSGB istanbul Genel Müdürü İş Güvenliği Uzmanı Savaş Gümüş; Türk Diş Hekimleri Birliğine bağlı ve 33 odanın en büyüğü olan İstanbul Diş Hekimleri Odası ile OSGB çözüm ortaklığı anlaşması sağlamamız bizim için gurur kaynağıdır. İşyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği önlemlerinin alınması ülkemizin en önemli konulardan birisidir. İş sağlığı ve güvenliği açısından mesleki eğitimler yapılarak İSG kültürü oluşturulması çok önemlidir” dedi.

Efor OSGB istanbul

Leave a Reply