Bosphorus Palace Otel Hotel’in Risk Değerlendirme Raporu ve İSG Temel Eğitimleri Efor OSGB’den

1876-1909 yılları arasında Debreli İsmail Paşa’nın yalısı olarak kullanılmıştır. 1983 yılında yanan yalı, eldeki röleve projeleri ve fotoğraflarına dayanılarak eskisine uygun olarak 1993-1996 tarihlerinde Turizm Bakanlığı’nın tahsis ve onayı ile “Yalı Turizm Yatırımları ve İşletmeciliği A.Ş.” tarafından yeniden aslına uygun şekilde inşa edilerek Bosphorus Palace Otel Hotel olarak turizme kazandırılmıştır.

Bosphorus Palace Otel Hotel, Tripadvısor tarafından ziyaretçi yorumları puanlama sistemi ile elde edilen sonuçlara göre verilen mükemmellik sertifikasını almaya hak kazanmıştır. 2012 yılı kayıtlarına göre, dünyanın her yerinden kayıtlı aylık 50 milyonu aşkın farklı ziyaretçi sayısı ve 60 milyondan fazla yorum ve görüş ile belirlenen oylamalardan çıkan sonuca göre bu sertifikayı almaya hak kazanmıştır.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Efor OSGB Genel Müdürü Savaş Gümüş;

“İşyerlerinde güvenlik kültürü oluşturmanın en önemli basamağı iş sağlığı ve güvenliği sistemi oluşturulmasıdır. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı verilerine göre Türkiye’de her gün 172 iş kazası meydana gelirken her gün 4 işçi hayatını kaybediyor. Sadece son 5,5 ayda ölen işçi sayısı ise 697. İstatistiklere göre madencilik sektörü en çok can alan sektör olarak belirlendi” dedi.

Leave a Reply