Alman ve Türk Ticaret ve Sanayi Odası İSG Eğitimleri ve Yangın Eğitimlerinde Efor OSGB’i tercih etti. 

İşyerlerinde güvenlik kültürü oluşturmanın en önemli basamağı iş sağlığı ve güvenliği sistemi oluşturulmasıdır. Bu nedenle Alman ve Türk Ticaret ve Sanayi Odası çalışanlarının iş güvenliği kapsamında koruma altına almak amaçlı yangın tatbikatı ve İSG eğitimleri Efor OSGB tarafından verildi. 

Ülkemizde iş kazaları ve mesleki hastalıklar genel olarak iş sağlığı ve güvenliği önlemlerini önemsememek ve gerekliliklerini uygulamamaktan kaynaklanmaktadır. Bu nedenle OSGB hizmetleri küçük ölçekli işletmelerden büyük ölçekli işletmelere kadar oldukça büyük öneme sahiptir. Günümüzde her işletme iş sağlığı ve güvenliği kültürü bilinci oluşturmalı çalışanlarına da bu durumu benimsetmelidir.

Alman ve Türk Ticaret ve Sanayi Odası Hakkında

Alman ve Türk Ticaret ve Sanayi Odası’nın kuruluşu 1994 yılında Alman ile Türk hükümetlerinin teşvikleriyle Alman Sanayi ve Ticaret Odaları Meclisi (DIHK) ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından gerçekleştirilmiştir.

Alman Yurtdışı Ticaret Odaları (AHK’lar) 92 ülkede 141 merkezde deneyimlerini, irtibatlarını ve hizmetlerini Alman ve yabancı şirketlere sunuyor. Alman Yurtdışı Ticaret Odaları, Alman ekonomisi için özel önem taşıyan tüm ülkelerde temsil ediliyor.

 

 

 

Leave a Reply